סדנאות מנהלים

סדנאות-מנהלים

סדנאות מנהלים

רבים מאתנו מוצאים את עצמנו בעמדות ניהול, הדרכה והנהגה בלי לקבל את הכלים הנדרשים להתמודדות עם המצב. הקושי שבהנהגת אנשים אחרים ללא כלים מתאימים הוא משמעותי, והמענה עליו מוגבל. ישנן סדנאות מנהלים המתקיימות בחדרי ישיבות, ימי עיון והרצאות, אך האם אלה נותנות כלי מנהיגות מספקים? בדיוק לשם כך פיתחנו ב"כנען תיירות" תכנית מנהיגות ייחודית: סדנאות מנהלים בנוף המאתגר והמרשים של המדבר הישראלי.

סדנאות המנהלים במדבר – למה כדאי?
סדנאות מנהלים המתקיימות מחוץ לאזור הנוחות של המשרד הממוזג הן כלי יעיל לפיתוח כלים מנהיגותיים מפני שהן משיבות אותנו למצב קדום ובסיסי, בו מנהיגות היא הכרח הישרדותי. הסדנאות המדבריות שלנו מלמדות את המשתתפים להשתמש בתושייה, בתכנון, בחלוקת משאבים ובהאצלת סמכויות כדי להתגבר על מחסור במשאבים בסביבה קשה. במסלולים אחרים המשתתפים עובדים יחדיו או זה נגד זה בפתרון חידות ואתגרים ובהשלמת מסלולים – כל זאת כדי לפתח יוזמה, יכולת ניהול משימות, עבודה בצוות, חשיבה מהירה ופתרון בעיות. כדי להבטיח תוצאות חיוביות, לחלק מהמשימות מתלווים יועצים ארגוניים שינתחו את התנהגות המשתתפים, ילוו וייעצו לאורך המסלול.

סדנת גיבוש ופיתוח מנהיגות
אנו מציעים מספר סוגים של סדנאות מנהלים המותאמות למגוון קהלים וקבוצות, כאשר הפופולארית שבהן היא סדנת "תופסים אזימוט" – סדנת גיבוש ייחודית המיועדת לקבוצות הכוללת: פעילות אתגרית ברכבי שטח, סדנת בישול תחרותית ומעגל מתופפים. מטרת הסדנה היא לחזק קבוצה, לגבש אותה ולשמש כלי להעצמה אישית וקבוצתית. זוהי פעילות גיבוש מהירה, יעילה ומהנה שתשפר את הקשרים בין חברי הקבוצה ואת כישוריהם האישיים ביום חד-פעמי ובלתי נשכח.

פעילות נוספת היא "הכספת" – פעילות המתקיימת בפארק אתגרי, ובה המשתתפים מתחלקים לקבוצות ומתחרים זה בזה בביצוע משימות אתגריות ובפתרון חידות. סדנה זו אף היא מומלצת כפעילות גיבוש והעלאת המורל, לצד פיתוח אישי של יכולות פתרון בעיות, יוזמה, שיתוף פעולה וניהול משימות. אפשרות נוספת "מירוץ בעקבות המגילות הגנוזות" –  מירוץ קבוצתי בצפון מדבר יהודה בחיפוש אחר מגילות עתיקות, תוך עבודה על שיתוף פעולה, על יכולות ניווט ועל התמודדות עם תנאי שטח, והכל על רקע המדבר הקסום. האפשרות האחרונה היא "מגלים את ירושלים" –  פעילות בירושלים, שנועדה להכיר למשתתפים את מרקם החיים בעיר ולעודד אותם ליצור קשר וליזום מפגשים עם אנשים מתרבויות אחרות.

להלן הפירוט המלא של סדנאות המנהלים – פתרון מגבש ומושלם לעובדים ומנהלים!

 

סדנת גיבוש ופיתוח מנהיגות הכוללת: "תופסים אזימוט",סדנת בישול ומעגל מתופפים

נתחיל בפעילות אתגרית על גבי רכבי שטח במשחק שנקרא "תופסים אזימוט" – משחק גיבוש מוטורי חווייתי במיוחד ,המשלב תחרות בין 2 קבוצות ,
נסיעה בנהיגה עצמית ומשימות מדבריות אותנטיות באחד הנופים היפים ביותר בארץ!!!

לאחר מכן יהנו המשתתפים מסדנת בישול קבוצתי – המשתתפים יחלוקו לקבוצות עבודה , כל קבוצה תקבל משטח עבודה , כלי בישול ומרכיבי מזון .
על חברי הקבוצה לשתף פעולה באופן היעיל , המהיר והטעים ביותר על מנת לבצע את המנות שבאחריותם.
בסופה של הסדנא ייהנו המשתתפים מארוחת צהריים בשרית , בריאה ,מזינה וטעימה פרי מעשי ידיהם.
כל מהלך הסדנא ילווה באנשי צוות שיסתובבו בין הקבוצות ויועץ ארגוני שיצפה באופן ניהול וביצוע המשימות על ידי המשתתפים.

ולקינוח סדנת תיפוף – פעילות קבוצתית מגבשת ומלהיבה.נהנים ויוצרים ביחד ובסוף לומדים לתופף כמו מקצוענים..
מתחילים מהיסודות , עוברים למקצבים , מג'מג'מים(מקצב חופשי באילתור) שרים ורוקדים יחד במעגל קצב גדול.
משך הסדנה כ45 דק'

הכספת

המשתתפים מגיעים לפארק הפעילות הממוקם בחורש טבעי ונהנים ממגוון מתקנים , המשלבים חשיבה יצירתית , יכולת ניהול משימה , שיתוף פעולה , יוזמה , אחריות קבוצתית והרבה הרבה מצב רוח טוב .
הפעילות מומלצת מאוד לגיבוש צוותי עובדים  ולהעלאת המורל ולפיתוח מנהיגות.

מהלך הפעילות בפארק החוייתי ומגבש :
המשתתפים מגיעים לפארק פעילות מתקני ה-ODT ,הממוקם בחורש טבעי ונהנים ממגוון מתקנים , המשלבים חשיבה יצירתית , יכולת ניהול משימה , שיתוף פעולה , יוזמה , אחריות קבוצתית והרבה הרבה מצב רוח טוב .
הפעילות מומלצת מאוד לגיבוש צוותי עובדים  ולהעלאת המורל והחוויה המשותפת ביום הכייף .
בפארק  האתגרי נחלק את המשתתפים לקבוצות שונות אשר יתחרו בניהן על הניצחון, תוך כדי התחרות יתבקשו המשתתפים לעבור משימות גיבוש ומשימות מוראליות . הניקוד בתחנות יקבע ע"י המדריך בכל תחנה,  שינקד את דף התוצאות אשר יועבר לידי קבוצה בתחילת הפעילות .
אופי הפעילות הכספת – מגוון חידות וחידודים מהווי המדינה
בכל תחנה יקבלו המשתתפים חידה או משימה מהווי החיים הארצישראלי (ספורט , תרבות , מוסיקה , היסטוריה , אישים וכו') שאותה עליהם לפתור ובסופה יקבלו  סיפרה אחת מבין הארבע.
מטרת הקבוצות למצוא קוד מספרים , בן 4 ספרות , שיפתח בסיום הפעילות את הכספת הנעולה .
על הקבוצות לפענח את 4 המספרים בסדר הנכון שחוברים יחד לקוד הפותח  את הכספת.
מרוץ בעקבות המגילות הגנוזות

אזור צפון מדבר יהודה , בו נתגלו מגילות קומראן הגנוזות , משמש כר  יפיפה ואתגרי ,  לפעילות תחרותית על בסיס עברו ההיסטורי – המסתורי של המקום .
הקבוצה תחולק ל- 3 קבוצות ותצא ליום תחרות בקצב אקסטרים מטורף -בעקבות המגילות הגנוזות
אזור צפון מדבר יהודה , בו נתגלו מגילות קומראן הגנוזות , משמש כר  יפיפה ואתגרי ,  לפעילות תחרותית על בסיס עברו ההיסטורי – המסתורי של המקום .
ברדיוס של 8 ק"מ חבויות מגילות עתיקות הכתובות בכתב סתרים עתיק . על הקבוצות לנווט ולהצליח במשימות אתגריות שונות שיובילו אותם אל המגילות , פענוח צפני המגילות , יוביל את הקבוצה אל הנקודה הבאה במרוץ .  המרוץ משלב ניווט ברכבי רינג'רים מטריפים , נסיעהבג'יפ ספארי , משימות או.די.טי על שפת המעין ועוד .
המשחק משלב עבודת צוות ,ניווט, משימות מדבריות ייחודיות המשלבות בעלי חיים ,לצד הנופים היפים בארץ.

מגלים את ירושלים

המשתתפים יצאו לבוקר של פעילות ירושלמית מרתקת , מלהיבה ומגבשת . עיקרה של הפעילות יצירת מפגשים אנושיים.הנוגעים במרקם החיים הרב תרבותי,אמוני ופולקלוריסטי של העולם בכלל וירושלים כמרכז העולם בפרט.
הקבוצות יעברו בהליכה רגלית מסלול בין ארבעת הרבעים של העיר העתיקה . בכל רובע יעברו משימות יצירתיות ומרתקות שיחברו אותם באופן המוחשי ביותר להיסטוריה , פולקלור וצבעוניות של אותו רובע .

חברת "כנען תיירות" מפעילה אטרקציות בירושלים, מדבר יהודה והסביבה כגון: טיולי ג'יפיםטיולי טרקטורונים, טיולי ריינג'רים בנהיגה עצמית, טיולי גלישה וסנפלינג, משחקי ניווט, טיפוס, טיולי אופניים, פארקי חבלים, סדנאות ODT, טיולי רכיבה ( גמלים, סוסים, חמורים), טיולי ידיעת הארץ בשילוב כתבי חידה ועוד!
להזמנות ובירורים התקשרו02-535-5351 או 02-535-3840.
נתראה בשטח – כנען תיירות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed