טיולי טרקטורונים בירושלים

טיולי טרקטורונים בירושלים הם דרך נפלאה להעביר בכיף יום גיבוש בעבודה, חופשה משפחתית או אירוע פנויים פנויות. הטרקטורון נותן אווירה של חופש עם תחושה של הרפתקה. זאת תוך גילוי פינות חמד מופלאות בשטח, כמו מעיין מקומי, דרך צפייה בחקלאות מסורתית וכן סיור בעקבות האירועים ההיסטוריים של ירושלים.

עיר הבירה של ישראל היא בעלת מתווה שטח מדהים: מעבר לחשיבות ההיסטורית היא כוללת תנאי שטח הרריים ייחודיים המתאימים במיוחד לטיולי טרקטורונים. מדובר בתנאי שטח ברמות קושי משתנות, המתאימות גם למתחילים שאינם מורגלים לנהיגת שטח בשיפועים שונים וגם לנהגים מנוסים בשטח שאין דיונה או גבעה תלולה מדי עבורם.

 

מה זה בעצם טרקטורון?

הטרקטורונים הראשונים פותחו ביפן כבר בשנות השישים, והחלו את דרכם עם שלושה גלגלים. הגלגל הרביעי נוסף לאחר מכן לצרכי בטיחות. במרבית הטרקטורונים יש אפשרות להנעה כפולה (4X4) על מנת להתאים לנסיעה בתנאי שטח קשים. למרות שמו של הטרקטורון המזכיר רכב עבודה (טרקטור), היום משמש היום בעיקר לרכיבת פנאי ולטיולים בשטח. כיוון שאסור לנסוע בו על כבישים סלולים, הוא משמש בעיקר לנסיעה בתנאי שטח כמו דרכי עפר ואפילו דיונות במדבר.

 

למי מתאימים טיולי טרקטורונים בירושלים?

טיולי טרקטורונים בירושלים מתאימים לכל אחד: הן לעובד הנמצא במשרד שעות רבות ביום ומעוניין לשנות אווירה ולראות שמיים תכולים, חול ודיונות במקום מסך המחשב והטאבלט, הן לחובבי היסטוריה המעוניינים לחוש את תנאי השטח בהם התנסו גיבורי העבר במהלך מלחמות ישראל מקרוב, והן לרוכבי השטח המנוסים המעוניינים להתנסות בשילוב בין רכיבה על טרקטורון באווירה מדברית צחיחה לבין רכיבה למרגלות נחל צונן – כשהכל מתובל באווירה הקסומה, בנופים המרהיבים של ירושלים ובאפשרות לשלב תכנים היסטוריים מרתקים במהלך הרכיבה האתגרית. בנוסף, קיימים מסלולים פחות מאתגרים המותאמים גם למשפחות עם ילדים.

Bookmark the permalink.

Comments are closed